מה זה כריית ביטקוין ואיך זה עובד?

מה זה כריית ביטקוין ואיך זה עובד?
אהבת? דרג

המטבע הוירטואלי ביטקוין ממשיך לצוץ בכותרות יומם וליל, בעיקר בעקבות העלייה המטאורית בערכו. אורן קובי מסביר כיצד תוכלו להשיג ביטקוין בעצמכם מבלי לקרוע את הכיס על רכישה של המטבע הגלובלי הראשון בתולדות ההיסטוריה האנושית.

מה זה “כריית ביטקוין”?

“מנקודת הנחה שאין לכם חברים נדיבים שיעניקו לכם ביטקוין במתנה”, אומר אורן קובי, “הדרך היחידה בשבילכם להשיג ביטקוין היא ‘לכרות’ אותו, מושג על משקל כריית זהב”.

כריית ביטקוין היא תהליך כרייה אלקטרוני. במערכת הכלכלית של ביטקוין הוגדרו מראש 21 מיליון מטבעות ביטקוין בלבד, והערכה היא שעד שנת 2140 לכל המאוחר תסתיים כריית כל המטבעות האלה.

איך כורים ביטקוין?

כדי לכרות ביטקוין, עליכם להקדיש את כוח העיבוד של המחשב שלכם לטובת מטרה מסוימת, בדרך כלל פתירה של איזה אלגוריתם סבוך שמחשבים בודדים אינם יכולים לפתור אותו במסגרת זמן סבירה. תמורת הפיצוח של האלגוריתם, בעלי המחשבים המשתתפים בתהליך מקבלים שכר בדמות ביטקוין. את המטבע של ביטקוין אפשר לחלק לחלקים קטנים יותר, בדומה לאגורות של השקל או הסנטים של הדולר. את הביטקוין ניתן לחלק עד לשמונה ספרות אחרי הנקודה העשרונית, לכן על פיצוח אלגוריתם אתם עשויים לקבל פחות ממטבע ביטקוין שלם אך עדיין יש מה לעשות עם הסכום שייכנס לכם.

ארנק דיגיטלי

כדי לצבור ביטקוין עליכם להצטייד מראש בארנק דיגיטלי, שכמו שאפשר להסיק מהשם תפקידו הוא להחזיק ולנהל את ההון הדיגיטלי שלכם. מדובר בתוכנה שמשמשת מעין חשבון בנק גלובלי, אליו יישלח הביטקוין שעמלתם להשיג אחרי שפעולת הכרייה תסתיים. משם גם תוכלו לשלם עם הביטקוין עבור רכישות ושירותים אחרים, כמו קניות של מוצרים או שכירת מחשבים של אחרים שיבצעו פעולות כרייה עבורכם.

מאת

אורן קובי

אורן קובי מנכ"ל חברת אדמה א.ר. לוג'יסטיק נדל"ן