באילו רובעים מומלץ לרכוש נכס להשקעה?

באילו רובעים מומלץ לרכוש נכס להשקעה?
אהבת? דרג

הבירה הגרמנית, ברלין, מהווה מוקד משיכה למשקיעים רבים שגילו את סוד קסמה, ובעיקר את הנכסים המניבים שהיא מציעה.

הנה סקירה קצרה על כמה מהרובעים שמומלץ לרכוש בהם נכס להשקעה, לדבריו של אורן קובי, איש נדל”ן בעל וותק וניסיון בנדל”ן אירופאי:

  • קרוייצברג (Kreuzberg) – אורן קובי, שמכיר היטב את שוק הנדל”ן המקומי, מזכיר את הרובע הזה כאחד מתוך מספר רובעים מומלצים ביותר. עד לפני מספר שנים חיו בו בעיקר מהגרים תורכיים, אולם בשנים האחרונות הוא עבר תהפוכה של ממש, וכיום מתגוררים בו בעיקר צעירים בוהמיינים ואמנים. יש בו לא מעט מסעדות, חנויות ייחודיות וגם בארים. הוא קרוב למרכז העסקי והתיירותי של ברלין והוא מטופח מאד.
  • נויקלן (Neukolln) – אורן קובי מספר שגם רובע זה, שנמצא לא רחוק מקרוייצברג, מהווה מוקד משיכה למשקיעים רבים. מחירי הדיור בו זולים יחסית ומתגוררים בו לא מעט צעירים, וגם ישראלים הנהנים משלל האפשרויות שהוא מציע, לרבות סצנת לילה עשירה ובולטת מאד. הרובע דומה מאד לשכונת פלורנטין התל אביבית מבחינת האווירה שבו, ויש בו לא מעט בתי עסק.
  • שרלוטנבורג (Charlottenburg) – עבור מי שמחפש דירה להשקעה, אורן קובי טוען שרובע זה הוא אפשרות לא רעה. לאחר שנהרס כמעט כליל במהלך מלחמת העולם השנייה, הוא נבנה מחדש וכיום מתגוררות בו בעיקר משפחות וותיקות ממעמד בינוני עד גבוה. האוכלוסייה ברובע זה נחשבת למבוססת מאד, ויש בו חנויות מותגים נחשבות ובניינים מרשימים.
  • ודינג, מוהביט וטירגארטן (Wedding, Moabit & Tiergarten) – ברובע הזה מתגוררים בני המעמד הבינוני, שעד לפני מספר שנים התגוררו באזורים אחרים, אולם כיום, כשהם יכולים להרשות לעצמם לשפר את תנאי הדיור, הם עוברים אליו. באזור זה נמצא פארק ענק, קמפוס רפואי נחשב ועוד מגוון רחב של אפשרויות העומדות לרשות התושבים.

מאת

אורן קובי

אורן קובי מנכ"ל חברת אדמה א.ר. לוג'יסטיק נדל"ן